Czy banery reklamowe nadal są skuteczną formą reklamy internetowej?

Kategoria: Praktyka | Tagi: , , ,

Czy banery reklamowe nadal są skuteczną formą reklamy internetowej? Banery reklamowe są pionierami w marketingu internetowym. Pierwszy baner pojawił się na stronie hotwired.com (obecnie wired.com) 27 października 1994. Była to reklama firmy telekomunikacyjnej AT & T. Od tego czasu banery reklamowe występują Internecie w różnych formach. Baner reklamowy to forma graficznej reklamy umieszczanej na stronach internetowych. Banery reklamowe mogą występować w dowolnym rozmiarze. Jednak akceptowanym standardem jest 468 pikseli szerokości i 60 pikseli wysokości. Z powodu szerokiej akceptowalności tej wielkości, ten sam baner może być stosowany na większości stron, bez konieczności zmiany rozmiaru i układu. Chociaż banery reklamowe mogą reklamować twój numer telefonu, adres, lub cokolwiek innego, to prawdziwym celem eza banerów reklamowych jest to, aby w nie kliknąć i przejść na docelową stronę internetową. Istnieje wiele kontrowersji na temat skuteczności banerów. Niektórzy ludzie chwalą je, zaś inni szerzą opinię o ich nieskuteczności. Chociaż klikalność w bannery nieustannie spada, to to samo można powiedzieć o cenach za reklamy banerowe. Średnia klikalność w banery wynosi około 0,5%. Ale z dobrze zaprojektowanym banerem i właściwie wybranym miejscem, nadal można osiągnąć pokaźny zwrot z inwestycji.

Reklama

Sieć Internet

  • Reklamowanie się w Interncie to jedna z najczęściej wybieranych form promocji. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju metod, systemów i sposobów. Jedną z popularniejszych form reklamy jest reklama na portalu FaceBook oraz reklamy typu AdWords. Wybór jednego z nich nie należy do łatwych. Konieczne jest poznanie wszystkich zalet i wad, by móc dokonać najwłaściwszego wyboru. Korzystając z informacji podsuniętych w naszych artykułach, wierzymy że podjęcie decyzji będzie znacznie łatwiejsze, a przede wszystkim trafne. Poznaj różne rodzaje reklamy w internecie, dokonaj analizy i wybierz tę, która przyniesie ci wysokie zyski. Prowadzenie działalności w internecie wymaga od nas, abyśmy odpowiednio się tu reklamowali. gema

    Każdego dnia miliony internautów poszukuje w sieci informacji, na temat najskuteczniejszych form reklamy internetowej. Ułatwiamy to zadanie. Oddajemy w wasze ręce zbiór artykułów, szczegółowo omawiających każdy aspekt reklamy internetowej. Od konieczności jej stosowania, przez możliwe zalety, aż po opisanie i wyjaśnienie działania najpopularniejszych technik i strategii network marketingu, social media, oraz pozostałych form promocji w Internecie.