Social bookmarking

Kategoria: Praktyka | Tagi: , , , ,

Social bookmarking Świat mediów społecznościowych jest ogromny i zróżnicowany. Nie ma jednego rodzaju platformy mediów społecznościowych. Zamiast tego istnieje wiele ich różnych rodzajów, które oferują swoim użytkownikom mnóstwo zróżnicowanych opcji. W tym artykule opiszemy 3 najbardziej popularne platform social bookmarkingu – Delicious, Digg i StumbleUpon. Istnieje wiele odmian tych portali, np. Reddit, Mixx i Diigo, ale są to oryginały i to od nich zawsze należy zacząć. Ze społecznego punktu widzenia media marketingu, platformy te znane jako bardziej bierne. Korzystanie z nich nie wymaga poświęcania tak dużo czasu, jak np. korzystanie z Twittera czy Facebooka. Delicious jest jedną z pierwszych platform social bookmarkingu i nadal jedną z najbardziej popularnych w internecie. Pozwala użytkownikom na przechowywanie i udostępnianie zakładek internetowych. Po pierwszym zalogowaniu się na Delicious, zostanie wyświetlony monit o utworzenie profilu użytkownika. Następnie pojawi się okienko, do której powinieneś wkleić linki, które chcesz przechowywać. Tym linkom możesz nadać różne uprawnienia: widoczne publicznie, dla znajomych lub tylko dla samego siebie. Jeśli się na to zgodzisz, pod wybranymi linkami może się pojawić możliwość dodawania komentarzy.

Reklama na portalu Facebook w ostatnich czasach cieszy się coraz to większą popularnością wśród reklamodawców, może to być reklama animowana i nie tylko. Reklama na Facebooku trafia do dużej ilości osób, tym bardziej, że może ona być bardzo dobrze sprecyzowana pod wybraną grupę odbiorców.

Siła drzemie w social media

Kategoria: Porady | Tagi: , ,

Siła drzemie w social media W ostatnich latach, social media marketing stał się jednym z najbardziej znanych, a także jednym z najbardziej obiecujących narzędzi marketingowych. Social media marketing jest dostępny dla wszystkich firm, które chcą się reklamować wśród szerokiego grona odbiorców. Słowo social, czyli społeczny, jest prawdopodobnie najważniejszą częścią w social media marketingu. Celem tego typu marketing jest emocjonalne związanie klientów z firmą. A to z kolei można wykorzystać, aby pomóc w promowaniu swojej marki. Klienci mogą pomóc promować twoją firmę, po prostu pokazując swoje poparcie i lubienie jej na Facebooku. Za każdym razem kiedy polubią jakąś stronę, będzie to wyświetlane na profilach innych osób, w tym ich znajomych. Dodatkowo, taka wiadomość zostanie opatrzona linkiem do polubionej strony biznesowej. To może pomóc zwrócić szczególną uwagę na nazwę marki, jej logo lub wyróżniającą ją działalność. Ten rodzaj marketingu jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych form globalnego reklamowania się. Możemy w ten sposób dotrzeć do tysięcy ludzi. Bardzo ważne jest, aby utrzymać aktywność na portalach społecznościowych – w celu utrzymania na swoim profilu osób zainteresowanych. A także po to, aby dać im większą ilość możliwości „polubień”.

Social Media

Kategoria: Komunikacja | Tagi: , , ,

Social Media Aby zachować najwyższą i dominującą pozycję na rynku, firmy muszą przyjąć innowacyjne podejście marketingowe. Może im to pomóc w osiągnięciu pozycji lidera, ale również pomóc w stałym budowaniu marki. Dzisiaj, firmy marketingowe konsekwentnie wykorzystują unikalne techniki marketingu w social media. Namiętnie i agresywnie rozwijają się w tej branży. Social media marketing jest najbardziej znaną techniką, która koncentruje się na social networkingu. Social networking jest najbardziej skutecznym aspektem, który znacząco wspiera budowanie marki i świadomości o niej. Jeśli jesteś właścicielem firmy, a twoim głównym celem jest zwiększenie wiedzy o swojej firmy i zdobycie maksymalnej liczby odwiedzających witrynę, to social networking jest techniką idealną dla Ciebie. Technika ta będzie zachęcać publiczność, aby weszła na twoją stronę i sprawdziła informacje, umieszczone na niej. W praktyce, oznacza to konieczność bezpośredniego komunikowania się z klientami. Jeśli chcesz agresywnie wziąć udział w promocji produktu lub marki, to musisz zawęzić wybór strategii i jednomyślnie skupić się na wiodących portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Są to profesjonalnie zaprojektowane platformy, które bezpośrednio połączą cię ze swoimi odbiorców i umożliwią interakcję z nimi.

Nowe spojrzenie na reklamę w sieci

Kategoria: Metody | Tagi: , ,

Nowe spojrzenie na reklamę w sieci Udział twojej firmy w programach marketingowych pozwala zmaksymalizować zyski. Budowanie listy e-mail to jedno z najlepszych działań, jakie możesz podjąć z myślą o promowaniu własnej firmy. Jest to również jedna z najbardziej skutecznych metod reklamy internetowej. Możesz stworzyć specjalną stronę na swojej witrynie, na której zachęcisz odwiedzających do pozostawienia swojego adresu e-mail. W zamian możesz im zaoferować bezpłatny e-book, lub coś innego. Konieczne może być również zastosowanie nowych metod, takich jak internetowe portale społecznościowe, blogi i fora internetowe. Załóż konto w społecznościach blogowych i rozpocznij reklamowanie się za pośrednictwem tych kanałów. To są dobre miejsca dla reklamy, o których być może wcześniej nie pomyślałeś. Przy okazji, możesz w ten sposób kształtować nowoczesny, ale i aktualny obraz swojej firmy. Jeśli twoja działalność skupiona jest na młodym społeczeństwie, to obecność na facebooku jest wręcz konieczna. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby zabrakło cię tam, gdzie konkurencja prężnie działa. Założenie i prowadzenie profilu na portalach społecznościowych nie jest trudne, ale wymaga dużej ilości wolnego czasu. Z tego powodu warto pomyśleć o zatrudnieniu osoby, której powierzy się to zadanie.

Reklama

Sieć Internet

  • Reklamowanie się w Interncie to jedna z najczęściej wybieranych form promocji. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju metod, systemów i sposobów. Jedną z popularniejszych form reklamy jest reklama na portalu FaceBook oraz reklamy typu AdWords. Wybór jednego z nich nie należy do łatwych. Konieczne jest poznanie wszystkich zalet i wad, by móc dokonać najwłaściwszego wyboru. Korzystając z informacji podsuniętych w naszych artykułach, wierzymy że podjęcie decyzji będzie znacznie łatwiejsze, a przede wszystkim trafne. Poznaj różne rodzaje reklamy w internecie, dokonaj analizy i wybierz tę, która przyniesie ci wysokie zyski. Prowadzenie działalności w internecie wymaga od nas, abyśmy odpowiednio się tu reklamowali. Projekty logo Poznań

    Każdego dnia miliony internautów poszukuje w sieci informacji, na temat najskuteczniejszych form reklamy internetowej. Ułatwiamy to zadanie. Oddajemy w wasze ręce zbiór artykułów, szczegółowo omawiających każdy aspekt reklamy internetowej. Od konieczności jej stosowania, przez możliwe zalety, aż po opisanie i wyjaśnienie działania najpopularniejszych technik i strategii network marketingu, social media, oraz pozostałych form promocji w Internecie.